مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه در آخرین روزهای فصل بهار نصاب‌های جدیدی در صنعت برق کشور ثبت شده است گفت : بیشترین رقم اوج بار سال گذشته در ١٥ مرداد سال ۱۴۰۲ اتفاق افتاده بود که حدود ٢٠٠ مگاوات کمتر از اوج بار امسال بود.

او با اشاره به ثبت نصاب تقاضای مصرف برق  به ٧٣ هزار و ۶۴۵ مگاوات در کشور افزود: نصاب عجیب دیگر دمای بالای ٥٠ درجه شهر اهواز و چند شهر دیگر استان خوزستان بود که به موجب آن روز گذشته اهواز به عنوان گرمترین شهر جهان اعلام شد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه میزان تقاضای مصرف برق برای روزهای انتهایی بهار رشد فزاینده ١٠ درصدی را نشان می دهد، گفت: رشد متعارف مصرف برق سالانه معمولا ٣ تا ۵ درصد است که عدد ١٠ درصد در حال حاضر رشد مصرف بالایی را نشان می دهد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه بیشترین انرژی مصرفی روزانه نیز١٠ درصد بیشتر از سال قبل بوده است و به میزان یک میلیارد و ۵۵۱ میلیون کیلووات ساعت رسیده است، گفت: اکثر استان‌ها در کشور به غیر از مناطق آذربایجان، مازندران و خراسان میزان تقاضای مصرف برق در زمان اوج بار مصرف سال قبل را پشت سرگذاشتند و این نصاب‌های جدیدی که با فاصله زمانی کم ثبت می‌شود، نشان می دهد مصرف برق درکشور بسیار بالاست.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با آغاز فصل گرم تابستان امیدواریم شاهد همکاری و مشارکت هموطنان در کاهش مصرف برق باشیم.

رجبی مشهدی در پایان با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تامین برق هموطنان وجود ندارد از مردم درخواست کرد: با شرکت در برنامه‌های مدیریت مصرف و پویش با انرژی از جوایز ارزنده مدیریت مصرف برق شامل ٣٠٠ خودرو و میلیون‌ها جایزه ارزشمند، لوازم خانگی و دیجیتال بهره‌مند شوند.

وی همچنین به طرح پاداش صرفه‌جویی سال گذشته نیز اشاره کرد که کماکان امسال تابستان هم به قوت خود باقی است و تمامی هموطنان با راهکارهای ساده‌ای همچون تنظیم دمای وسایل سرمایشی روی ۲۴درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی می‌توانند نسبت به کاهش مبلغ قبض برق خود و دریافت جوایز و پاداش صرفه‌جویی اقدام کنند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *