عباس پاپی‌زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات گفت: در تمامی کشور‌های دنیا مشارکت بالای مردم در انتخابات یک اصل و ملاک جهت نشان‌دهنده پشتوانه مردمی است؛ چرا که مشروعیت نظام‌های مردمی از حضور مردم گرفته می‌شود.

وی با اشاره به تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری برای مشارکت مردم در انتخابات گفت: اولین اولویت در انتخابات افزایش مشارکت و اولویت بعدی انتخاب اصلح است تا از میان کاندیدا‌های موجود بهترین فرد انتخاب شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید از تجربیات گذشته استفاده کرد، افزود: در گذشته و در برخی دوره‌ها اداره کشور را معطل خارج می‌کردند؛ اکنون دیگر دوران آزمون و خطا گذشته و باید با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از سرمایه‌های خارجی برای حل مشکلات کشور تلاش کرد.

پاپی‌زاده با تاکید بر اینکه مشارکت در انتخابات برای کشور تولید قدرت می‌کند، گفت: مشارکت مردم پشتوانه نظام و نشان دهنده وحدت مردم و تامین کننده خیلی از مولفه‌های امنیتی در داخل کشور است؛ کشور‌های دچار هرج و مرج و جنگ داخلی از دودستگی رنج برده و نظام داخلی آنها از مشروعیت مناسب برخوردار نیست.

وی تاکید کرد: مشارکت مردم در انتخابات پشتوانه کشور در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود و این پیام را به سایر کشور‌ها داده که مردم پشتیبان نظام هستند؛ در این شرایط دیپلمات‌ها نیز دست برتر را خواهند داشت.

پاپی زاده بیان کرد: مثلا اگر قرار است دیپلمات‌ها در مذاکرات برجام مطالبات مردم را دنبال کنند، میزان مشارکت آنها مهم است، چون طرف مقابل می‌فهمد که آنها از طرف طیف گسترده‌ای از مردم مذاکره می‌کنند و مردم علی رغم تمامی مشکلات در انتخابات حضور پیدا کردند.

منبع: ایسناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *