رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آخرین روز‌هایی که بازار سهام با دامنه نوسان +-۲% معامله می‌شود را هم پشت سرگذاشتیم و از هفته آتی دامنه نوسانات سهام ۶ درصد می‌شود.

این‌کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: تیرماه خوبی برای بازار شروع شد که همزمان با حمایت بازار ساز از سهام بزرگ و شاخص ساز بود در حالی که دیگر تابلوی معاملات فروشنده خاصی نداشت. در مجموع ماحصل این هفته رشد خوبی برای شاخص به همراه داشت. دامنه نوسان، انتظار برای نتیجه انتخابات و تحولات جنوب لبنان سه موضوع اصلی این روز‌های بازار هستند که هفته آتی با تعیین و تکلیف آنها در کوتاه مدت شرایط مشخص خواهد شد.

او افزود: خبر اصلاح نرخ خوراک پالایشی‌ها نقطه عطفی برای متعادل شدن بازار و بازگشت امید‌ها بعد از ۲ ماه اصلاح قیمت بود. صندوق‌ها به علت دامنه نوسان ۴ درصدی بیشترین رشد رو داشتند. پذیره نویسی دو صندوق اهرمی جدید را هم داشتیم که نیم نگاهی بازار و صندوق‌ها به آن‌ها و خرید‌های احتمالی آنها خواهند داشت. بخشی از پول‌های خارج شده از صندوق‌های درآمد ثابت صرف ثبت نام در پذیره نویسی دو صندوق اهرمی جدید و بخشی صندوق‌های طلا شد.

وفایی اظهار کرد: دلار نیمایی روند صعودی و نرخ اخزا (اوراق خزانه اسلامی) روند نزولی داشت که قبلا هم به اثرات مثبت بنیادی این فاکتور در بهبود روند معاملات اشاره شد با انتشار گزارش‌های سالانه (۱۴۰۲) حسابرسی شده و گزارش‌های ماهانه وضعیت شرکت‌ها بهتر مشخص می‌شود همچنین با وصول بخشی از مطالبات شبکه سلامت از تامین اجتماعی وضع صنعت دارو در دوره وصول مطالبات بهتر خواهد شد.

خبرنگار: کیمیا قلی پورSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *